Lenovo ThinkCentre M75t: zakelijke AMD-towers vergeleken
De Lenovo ThinkCentre M75t is de AMD-tower in Lenovo's zakelijke ThinkCentre M-serie. Waar de kleinere M75q en M75s op compactheid mikken, draait het bij de M75t om uitbreidbaarheid: een 13,6-liter behuizing met PCIe-sloten, ruimte voor drie opslagmedia en een voeding die ook een losse videokaart aankan. Daarmee is het een logische kandidaat voor vaste werkplekken waar een laptop of mini-pc tekortschiet.
In dit serie-overzicht vergelijken wij de uitvoeringen die Beat-it.nl levert, met de ThinkCentre M75t Gen 5 12X9001AGE (AMD Ryzen 7 8700G, 32 GB DDR5, 1 TB SSD) als hoofdproduct. Alle specificaties zijn afkomstig uit de productdata en uit Lenovo PSREF, de officiële specificatiedatabase van de fabrikant.
Wat is de ThinkCentre M75t en voor wie is hij bedoeld?
De ThinkCentre M75t Gen 5 is volgens Lenovo PSREF gebouwd rond AMD Ryzen 8000- of Ryzen PRO 8000-processors op het AMD PRO665-chipset. De behuizing is een tower van 145 x 296 x 346 mm (13,6 liter) en weegt ongeveer 5,9 kg. Het platform ondersteunt tot 64 GB DDR5-5200 in twee UDIMM-slots en tot drie opslagmedia: één 3,5-inch SATA-schijf en twee M.2 2280 NVMe-SSD's (PCIe 4.0 x4, Opal 2.0).
Lenovo positioneert de M75t Gen 5 in zijn persbericht als de prestatiegerichte tower in de AMD-lijn, naast de flexibele M75s (small form factor) en de compacte M75q (tiny). De processors uit de 8000G-reeks hebben geïntegreerde Radeon-graphics; de Ryzen 5 8600G en Ryzen 7 8700G beschikken daarnaast over een NPU (AMD Ryzen AI, tot 16 TOPS volgens PSREF).
De doelgroep is helder: organisaties die vaste werkplekken standaardiseren en waarde hechten aan lange leverbaarheid, een vaste BIOS-basis en uitbreidbaarheid. Denk aan kantoren, onderwijsinstellingen, zorg en MKB-bedrijven met een eigen beheerder of een beheerpartner. Omdat de behuizing een PCIe 3.0 x16-slot en een PCIe 3.0 x1-slot heeft, kan de pc later worden uitgebreid met een videokaart, een 2,5-gigabit netwerkkaart of een seriële/parallelle poortkaart voor legacy-randapparatuur.
De uitvoeringen vergeleken
Beat-it.nl levert vier uitvoeringen uit de M75t-familie. Drie daarvan zijn Gen 5-modellen (machinetypes 12X9 en 12XB); model 11RBS02C00 staat in Lenovo PSREF onder machinetype 11RB, dat tot de eerdere ThinkCentre M75t Gen 2 behoort. De tabel toont alleen wat uit de productdata en PSREF blijkt.
| Model (MPN) | Generatie | Processor | Geheugen / opslag | Besturingssysteem | Conditie |
|---|---|---|---|---|---|
| ThinkCentre M75t Gen 5 – 12X9001AGE | Gen 5 | AMD Ryzen 7 8700G (8 kernen / 16 threads, 4,2–5,1 GHz), Radeon 780M, NPU tot 16 TOPS | 32 GB DDR5-5200 (2x 16 GB) / 1 TB NVMe-SSD | Geen Windows (DOS) | Nieuw |
| ThinkCentre M75t Gen 5 – 12XB003CGE | Gen 5 | AMD Ryzen 5 8500G (6 kernen / 12 threads, 3,5–5,0 GHz), Radeon 740M | 16 GB DDR5-5200 (1x 16 GB) / 512 GB NVMe-SSD, Wi-Fi | Windows 11 Pro | Nieuw |
| ThinkCentre M75t Gen 5 – 12XB003FGE | Gen 5 | AMD Ryzen 8000-serie (configuratie: zie productpagina) | Zie productpagina | Zie productpagina | Nieuw |
| ThinkCentre M75t – 11RBS02C00 | Gen 2 (machinetype 11RB) | AMD Ryzen/Athlon op AMD PRO 565-chipset (configuratie: zie productpagina) | DDR4-platform, vier DIMM-slots, max. 128 GB | Zie productpagina | Nieuw |
Schuif de tabel opzij voor alle kolommen.
Het verschil tussen de twee volledig gespecificeerde Gen 5-modellen zit vooral in processorklasse, geheugenconfiguratie en voeding. Volgens PSREF heeft de 12X9001AGE een voeding van 260 W (90% efficiëntie) en de 12XB003CGE een voeding van 180 W (85%). Dat is relevant als u later een videokaart wilt plaatsen: de zwaardere voeding geeft daarvoor meer ruimte.

Uitgelicht: ThinkCentre M75t Gen 5 12X9001AGE
De ThinkCentre M75t Gen 5 12X9001AGE is de meest complete uitvoering in dit overzicht. Lenovo heeft dit model volgens PSREF aangekondigd op 3 augustus 2025 en hanteert 27 maart 2031 als einde-supportdatum. Dat is van belang voor organisaties die een afschrijvingstermijn van vijf jaar hanteren en zekerheid willen over BIOS-, driver- en firmware-updates gedurende die periode.
Processor en geheugen
De AMD Ryzen 7 8700G heeft acht kernen en zestien threads met een basiskloksnelheid van 4,2 GHz en een maximum van 5,1 GHz. De cache bedraagt 8 MB L2 en 16 MB L3. De geïntegreerde Radeon 780M stuurt via de onboard-aansluitingen tot drie onafhankelijke schermen aan op maximaal 4096 x 2160 bij 60 Hz. De NPU (AMD Ryzen AI, tot 16 TOPS) ontlast de processor bij AI-functies in Windows en applicaties die daarvan gebruikmaken.
Het geheugen is met 2x 16 GB DDR5-5200 direct in dual-channel geconfigureerd. Dat is gunstig voor de geïntegreerde graphics, die systeemgeheugen delen. Beide slots zijn daarmee bezet; uitbreiden naar het maximum van 64 GB betekent dus beide modules vervangen door 2x 32 GB.

Opslag en uitbreiding
Standaard is een 1 TB M.2 2280 NVMe-SSD (PCIe 4.0 x4, Opal 2.0) gemonteerd. Volgens PSREF biedt het platform ruimte voor drie opslagmedia: een 3,5-inch SATA-schijf tot 2 TB en twee M.2-SSD's tot 2 TB per stuk. Van de drie M.2-slots is er één voor de WLAN-kaart en zijn er twee voor SSD's. Daarnaast zijn er een PCIe 3.0 x16-slot (full-height, kaartlengte tot 222,7 mm) en een PCIe 3.0 x1-slot beschikbaar.
Dit model heeft een 3-in-1 kaartlezer (SD, SDHC, SDXC) en geen optische drive. De behuizing heeft wel een slim ODD-bay, dus een dvd-brander is in principe plaatsbaar als uw organisatie die nog nodig heeft.
Aansluitingen en netwerk
Aan de voorzijde zitten volgens PSREF één USB-C-poort (5 Gbps, met 15 W laden), vier USB-A-poorten (5 Gbps), een headset-combo-aansluiting en een microfooningang. Achterop vindt u vier USB-A-poorten (USB 2.0), één HDMI 2.1 (TMDS), twee DisplayPort 1.4a, gigabit-ethernet (Realtek RTL8111FP, met Wake-on-LAN) en een line-out. Draadloos is de 12X9001AGE uitgerust met AMD Wi-Fi 6E RZ616 (802.11ax 2x2) en Bluetooth 5.3. Wie 2,5-gigabit ethernet nodig heeft, kan volgens PSREF een optionele PCIe x1-netwerkkaart met Realtek RTL8125BGS toevoegen.
Let op: dit model wordt geleverd zonder Windows (DOS). Dat is een voordeel voor organisaties die werken met volumelicenties, Windows Autopilot of een eigen image, en die niet willen betalen voor een OEM-licentie die toch wordt overschreven. PSREF vermeldt daarnaast een USB-toetsenbord en -muis; controleer de toetsenbordindeling op de productpagina als dit voor uw gebruikers van belang is.

Toepassingen en scenario's
Standaard kantoorwerkplek met groeiruimte. De 12XB003CGE met Ryzen 5 8500G, 16 GB en 512 GB SSD dekt Office, browser, ERP-clients en videovergaderen af. Omdat er één geheugenmodule is geplaatst, blijft één slot vrij voor latere uitbreiding. Windows 11 Pro is voorgeïnstalleerd, wat uitrol via Autopilot of een eenvoudige domeinkoppeling vergemakkelijkt.
Zware multitasking, data-analyse en lichte creatieve taken. De 12X9001AGE met acht kernen, 32 GB dual-channel en 1 TB opslag is bedoeld voor gebruikers die grote spreadsheets, meerdere virtuele machines, CAD-viewers of foto- en videobewerking op bescheiden schaal draaien. De Radeon 780M is de sterkste geïntegreerde GPU in de 8000G-reeks volgens de PSREF-tabel.
Werkplekken met legacy-apparatuur. Dankzij de PCIe-sloten en de optionele seriële en parallelle poorten die PSREF noemt, is de M75t inzetbaar op plekken waar oudere meetapparatuur, labelprinters of kassasystemen worden aangestuurd. Lenovo noemt in zijn datasheet ook een 4-poorts COM-uitbreidingskaart.
Meerdere schermen zonder losse videokaart. Met twee DisplayPort 1.4a-uitgangen en één HDMI 2.1 drijft de onboard-graphics drie schermen aan. Voor meer schermen of GPU-rekenkracht kan in het x16-slot een losse kaart; Lenovo noemt voor dit platform onder meer de Radeon RX 6400 en RX 6600 LE als fabrieksopties, wat aangeeft dat de behuizing en voeding daarop zijn berekend.
Beheer, beveiliging en levensduur
De M75t Gen 5 valt onder Lenovo ThinkShield. Volgens PSREF beschikt elke uitvoering over een discrete TPM 2.0-chip (TCG- en FIPS 140-2-gecertificeerd) en een Microsoft Pluton-beveiligingsprocessor. Het BIOS biedt onder meer Smart USB Protection (alleen toetsenbord en muis toestaan, opslagapparaten blokkeren), het per poort uitschakelen van USB, certificaatgebaseerde BIOS-authenticatie, Secure Boot, Secure Wipe en een Absolute-persistentiemodule. Fysiek zijn er een Kensington-slot, een hangslotoog en bij de 12X9001AGE een chassis-intrusieschakelaar; een E-lock is als optie leverbaar.
Op processorniveau komt daar bij PRO-varianten AMD PRO Security bij, met functies als AMD Memory Guard (volledige geheugenversleuteling) en Shadow Stack. De in dit overzicht genoemde modellen hebben de niet-PRO Ryzen 8500G en 8700G; PSREF vermeldt de 12X9001AGE als Non-DASH. Heeft u out-of-band beheer via DASH nodig, kies dan gericht een uitvoering met Ryzen PRO-processor.
Voor de levensduur zijn twee gegevens relevant. Ten eerste de einde-supportdatum van 27 maart 2031 die PSREF voor zowel de 12X9001AGE als de 12XB003CGE vermeldt. Ten tweede de standaardgarantie: PSREF noemt voor de 12X9001AGE drie jaar onsite, en voor de 12XB003CGE één jaar Premier Support. Beide modellen hebben de MIL-STD-810H-tests doorstaan en de 12X9001AGE is TCO Certified generatie 9, ErP Lot 3- en RoHS-conform.


Keuzehulp
- Kies de 12X9001AGE als u een werkplek voor vijf jaar of langer inricht, gebruikers veel tegelijk draaien, u zelf Windows uitrolt via volumelicentie of Autopilot, en u ruimte wilt voor een videokaart (voeding 260 W).
- Kies de 12XB003CGE voor een standaard kantoorwerkplek met Windows 11 Pro vooraf geïnstalleerd, waarbij 16 GB voldoende is en u later eenvoudig een tweede module kunt bijplaatsen.
- Bekijk de 12XB003FGE als u een andere Gen 5-configuratie zoekt; de exacte processor, geheugen en opslag staan op de productpagina.
- Overweeg de 11RBS02C00 alleen als u bewust aansluit bij een bestaand park Gen 2-systemen (DDR4, vier DIMM-slots) en standaardisatie zwaarder weegt dan de nieuwste generatie.
Twijfelt u tussen 16 en 32 GB? Houd er rekening mee dat de geïntegreerde Radeon-graphics systeemgeheugen gebruiken en dat dual-channel (twee modules) de grafische prestaties ten goede komt. Voor gebruikers met meerdere schermen en veel openstaande applicaties is de 32 GB-configuratie de veiliger keuze.

Veelgestelde vragen over de ThinkCentre M75t
Kan ik het geheugen van de ThinkCentre M75t Gen 5 uitbreiden?
Ja. Volgens Lenovo PSREF heeft het platform twee DDR5 UDIMM-slots en ondersteunt het maximaal 64 GB DDR5-5200. Bij de 12XB003CGE (1x 16 GB) is één slot vrij; bij de 12X9001AGE (2x 16 GB) zijn beide slots bezet en vervangt u beide modules om naar 64 GB te gaan.
Past er een losse videokaart in de M75t?
De behuizing heeft een PCIe 3.0 x16-slot voor full-height kaarten tot 222,7 mm lang en 111,2 mm hoog. Lenovo levert het platform zelf met onder meer Radeon RX 6400 en RX 6600 LE. Houd rekening met de voeding: de 12X9001AGE heeft 260 W, de 12XB003CGE 180 W.
Wordt de 12X9001AGE met Windows geleverd?
Nee, dit model wordt zonder Windows (DOS) geleverd. Dat is bedoeld voor organisaties met volumelicenties of een eigen image. De 12XB003CGE wordt wel met Windows 11 Pro geleverd.
Hoeveel schermen kan ik aansluiten zonder extra videokaart?
Volgens PSREF ondersteunen de onboard-aansluitingen (twee DisplayPort 1.4a en één HDMI 2.1) drie onafhankelijke schermen met een resolutie tot 4096 x 2160 bij 60 Hz. Meer schermen zijn mogelijk via een losse videokaart.
Tot wanneer ondersteunt Lenovo de M75t Gen 5?
Lenovo PSREF vermeldt voor zowel de 12X9001AGE als de 12XB003CGE een einde-supportdatum van 27 maart 2031.
Wat is het verschil tussen de Gen 2 en Gen 5?
De Gen 2 (machinetype 11RB) is gebaseerd op het AMD PRO 565-chipset met DDR4-geheugen in vier slots (tot 128 GB), HDMI 1.4b en PCIe 3.0-SSD's. De Gen 5 gebruikt het AMD PRO665-chipset met DDR5-5200 in twee slots (tot 64 GB), HDMI 2.1, PCIe 4.0-SSD's en Ryzen 8000G-processors, waarvan de 8600G en 8700G een NPU hebben.
Advies en offerte
Wilt u een of meer ThinkCentre M75t Gen 5 12X9001AGE-systemen inzetten of een andere uitvoering uit de serie vergelijken? Bekijk het volledige aanbod in onze categorie pc's en werkstations. Voor projectaantallen, een afwijkende configuratie (geheugen, opslag, videokaart) of advies over de inzet binnen uw omgeving kunt u bij Beat-it.nl een offerte aanvragen; wij denken graag mee over de passende uitvoering en garantieopties.