HPE ProLiant ML110 Gen11 vergeleken: alle uitvoeringen op een rij

HPE ProLiant ML110 Gen11 towerserver met Xeon Bronze 3508U, 32 GB en twee SSD's
In dit artikel
  1. Wat is de HPE ProLiant ML110 Gen11 en voor wie is hij bedoeld?
  2. Alle uitvoeringen van de ProLiant ML110 Gen11 vergeleken
  3. Uitgelicht: ProLiant ML110 Gen11 met Xeon Bronze 3508U, 32 GB en 2x 480 GB SSD
  4. Toepassingen en scenario's
  5. Beheer, beveiliging en ecosysteem
  6. Keuzehulp: welke ML110 Gen11 past bij uw situatie?
  7. Veelgestelde vragen over de HPE ProLiant ML110 Gen11
  8. Advies en offerte

De HPE ProLiant ML110 is al jaren de instapserver van HPE voor organisaties die één betrouwbare server nodig hebben zonder serverruimte of rack. De huidige generatie, de ProLiant ML110 Gen11, combineert een enkele Intel Xeon Scalable-processor met DDR5-geheugen, PCIe Gen5 en het HPE iLO 6-beheerplatform in een towerbehuizing die onder een bureau of in een kantoorkast past. Beat-it.nl levert de serie in uiteenlopende voorconfiguraties, van een Xeon Bronze met 16 GB tot een Xeon Gold met 64 GB en SSD-opslag.

In dit overzicht zetten we de uitvoeringen naast elkaar en lichten we de HPE ProLiant ML110 Gen11 met Xeon Bronze 3508U, 32 GB, 2x 480 GB SSD en dubbele 1000W-voeding uit: een configuratie die voor veel mkb-organisaties direct inzetbaar is als domeincontroller, bestandsserver of kleine virtualisatiehost. Daarnaast gaan we in op de Gen10-voorgangers, de beschikbare Tech Care-servicepakketten en de vraag welke variant bij welke situatie past.

Wat is de HPE ProLiant ML110 Gen11 en voor wie is hij bedoeld?

De ProLiant ML110 Gen11 is een single-socket towerserver van 4,5U hoog. Volgens de productdocumentatie van HPE ondersteunt het platform zowel 4th als 5th Gen Intel Xeon Scalable-processors, tot 1,5 TB DDR5-geheugen verdeeld over 16 DIMM-slots, maximaal vier PCIe Gen5 x16-slots plus één OCP 3.0 x16-slot, en tot acht LFF- of zestien SFF-schijven. Met de optionele Tower-to-Rack-conversiekit (P47394-B21) neemt dezelfde server 5,5U in een 19-inch rack in beslag.

HPE positioneert de ML110 Gen11 voor mkb- en edge-workloads. In de praktijk gaat het om organisaties met pakweg 10 tot 150 werkplekken die één of twee servers nodig hebben voor Active Directory, bestandsopslag, een ERP- of boekhouddatabase, een back-updoel of een handvol virtuele machines. Ook voor vestigingen, winkels, productielocaties en praktijken die lokaal data moeten verwerken is de towervorm praktisch: er is geen rack of aparte koeling nodig en de standaardconfiguratie werkt met twee ventilatoren.

Alle Gen11-uitvoeringen delen dezelfde basis: een ingebouwde 2-poorts 1GbE-netwerkcontroller (Broadcom BCM5720), een ingebouwde SATA-controller met Intel VROC Hybrid RAID, HPE iLO 6 met Intelligent Provisioning, TPM 2.0 en de HPE 3/3/3-fabrieksgarantie (drie jaar onderdelen, arbeid en on-site). De verschillen zitten in processor, geheugen, meegeleverde schijven, schijfcage (4x LFF of 8x SFF) en het aantal voedingen.

HPE ProLiant ML110 Gen11 tower-server, Xeon Bronze 3508U 8-core, 32 GB, 2x 480 GB SSD, 2x 1000W

Alle uitvoeringen van de ProLiant ML110 Gen11 vergeleken

Onderstaande tabel toont de Gen11-configuraties die Beat-it.nl voert. De kloksnelheden komen uit de productdata en de HPE-productpagina's. Waar geen schijven vermeld staan, levert HPE de server zonder schijven; u voegt dan zelf SATA-SSD's of -HDD's toe.

Model (MPN)ProcessorGeheugenOpslag / schijfbaysVoedingConditie
P81774-425 (hoofdproduct)Xeon Bronze 3508U, 8 cores, 2,1 GHz32 GB DDR5-56002x 480 GB SATA SSD, 8x SFF2x 1000W TitaniumNieuw
P71647-425Xeon Bronze 3508U, 8 cores, 2,1 GHz32 GB2x 2 TB HDD2x 1000WNieuw
P55637-421Xeon Bronze 3408U, 8 cores, 1,8 GHz16 GBGeen schijven, 4x LFF1x 1000WNieuw
P55639-421Xeon Bronze 3408U, 8 cores, 1,8 GHz32 GBGeen schijven, 8x SFF1x 1000WNieuw
P55640-421Xeon Silver 4410Y, 12 cores, 2,0 GHz32 GBGeen schijven, 8x SFF1x 1000WNieuw
P70278-421Xeon Silver 4510, 12 cores, 2,4 GHz32 GBGeen schijven, 8x SFF1x 1000WNieuw
P77234-425Xeon Silver 4510, 12 cores, 2,4 GHz32 GB2x 4 TB HDD2x 1000WNieuw
P71659-425Xeon Silver 4510, 12 cores, 2,4 GHz64 GB2x 480 GB SATA SSD2x 1000WNieuw
P85581-425Xeon Silver 4510, 12 cores, 2,4 GHz64 GBGeen schijven, 8x SFF2x 1000WNieuw
P70279-421Xeon Silver 4514Y, 16 cores, 2,0 GHz32 GBGeen schijven, 8x SFF1x 1000WNieuw
P83112-425Xeon Silver 4514Y, 16 cores, 2,0 GHz64 GB2x 480 GB SATA SSD2x 1000WNieuw
P84637-425Xeon Gold 5416S, 16 cores, 2,0 GHz64 GB2x 960 GB SATA SSD2x 1000WNieuw
P93224-425Xeon Gold 5515+, 8 cores, 3,2 GHz64 GBGeen schijven2x 1000WNieuw

Schuif de tabel opzij voor alle kolommen.

Processorkernen per ML110 Gen11-uitvoering

De Gen10-voorganger

Naast de Gen11 voert Beat-it.nl ook nog uitvoeringen van de ProLiant ML110 Gen10. Deze generatie werkt met Intel Xeon Scalable-processors van de 2e generatie, DDR4-geheugen en een 800W-voeding. De Gen10 is relevant als u een bestaande omgeving met identieke hardware wilt uitbreiden of bewust kiest voor een bewezen platform.

Model (MPN)ProcessorGeheugenOpslag / schijfbaysVoedingConditie
P59713-421Xeon Bronze 3206R, 8 cores16 GB DDR44x LFF800W redundantNieuw
P59714-421Xeon Silver 4208, 8 cores16 GB DDR44x LFF800W RPSNieuw
P21440-421Xeon Silver 4208, 8 cores, 2,1 GHz16 GB DDR48x SFF, Smart Array S100i800W RPSNieuw
P59715-421Xeon Silver 4208, 8 cores16 GB DDR48x SFF800W redundantNieuw
P59716-421Xeon Silver 4210R, 10 cores16 GB DDR4Smart Array P408i-p800W redundantNieuw
872307-B21Configure-to-orderNaar keuze4x LFF chassisNaar keuzeNieuw
872309-B21Configure-to-orderNaar keuze8x SFF chassisNaar keuzeNieuw

Schuif de tabel opzij voor alle kolommen.

Uitgelicht: ProLiant ML110 Gen11 met Xeon Bronze 3508U, 32 GB en 2x 480 GB SSD

De ML110 Gen11 P81774-425 is de uitvoering die wij als uitgangspunt nemen, omdat hij de meest gevraagde onderdelen al aan boord heeft. De Intel Xeon Bronze 3508U is een 5th Gen Xeon Scalable-processor met 8 cores op 2,1 GHz, 22,5 MB L3-cache en een TDP van 125 W. Het meegeleverde geheugen bestaat uit één module van 32 GB HPE DDR5 Smart Memory op 5600 MT/s; er blijven vijftien DIMM-slots vrij voor uitbreiding.

Voor opslag levert HPE twee 480 GB SATA Read Intensive SFF-SSD's, aangesloten op de ingebouwde Intel VROC-controller. Daarmee zet u direct een RAID 1-spiegel op voor besturingssysteem en applicaties. De 8x SFF-schijfcage biedt ruimte voor zes extra 2,5-inch schijven. Twee HPE 1000W Flex Slot Titanium hot-plug voedingen maken de stroomvoorziening redundant: valt één voeding uit, dan draait de server door en vervangt u de defecte eenheid zonder uit te schakelen.

De configuratie bevat verder een TPM 2.0-module en een intrusion-kabelset, zodat u aan de eisen van de meeste beveiligingsrichtlijnen voldoet. Op het gebied van uitbreiding beschikt de server over twee PCIe Gen5 x16-slots (uitbreidbaar naar vier) en een OCP3-slot voor een extra netwerkkaart, bijvoorbeeld 10GbE. Volgens de productdata ondersteunt het platform optioneel een NVIDIA L4- of RTX 4000 Ada-accelerator, afhankelijk van de configuratie.

HPE ProLiant ML110 Gen11 tower-server, Xeon Bronze 3508U 8-core, 32 GB, 2x 480 GB SSD, 2x 1000W (ander aanzicht)

Toepassingen en scenario's

Domeincontroller, bestandsserver en printserver

Voor de klassieke kantoorserver is de Xeon Bronze 3508U met 32 GB ruim voldoende. Active Directory, DNS, DHCP, bestandsshares en printbeheer vragen weinig rekenkracht maar wel betrouwbaarheid. De SSD-spiegel en de dubbele voeding van de P81774-425 leveren die zonder dat u iets hoeft bij te bestellen. Wie veel bestanden opslaat, kiest eerder de P71647-425 met twee 2 TB-HDD's of de P77234-425 met twee 4 TB-HDD's en een 12-core Xeon Silver.

Virtualisatie op kleine schaal

Wilt u drie tot acht virtuele machines draaien op Hyper-V, VMware of Proxmox, dan tellen cores en geheugen zwaarder mee. De Xeon Silver 4510 (12 cores) en 4514Y (16 cores) met 64 GB, zoals in de P71659-425 en P83112-425, geven meer ruimte per VM. Voor databases met veel gelijktijdige gebruikers biedt de Xeon Gold 5416S-uitvoering 16 cores en twee 960 GB SSD's.

Applicaties die kloksnelheid nodig hebben

Sommige software, zoals oudere ERP-pakketten of licentieservers, schaalt slecht over veel cores maar wel met kloksnelheid. De Xeon Gold 5515+ met 8 cores op 3,2 GHz en 64 GB is dan een logischere keuze dan een 16-core processor op 2,0 GHz.

Edge, winkel of productielocatie

Op locaties zonder serverruimte is de towerbehuizing met sleutelslot op het frontpaneel en Kensington-aansluiting een voordeel. Met de ingebouwde iLO 6 beheert de IT-afdeling de server op afstand, ook als het besturingssysteem niet reageert. Wordt later toch een rack geplaatst, dan bouwt u de server met de conversiekit om.

Beheer, beveiliging en ecosysteem

Elke ML110 Gen11 wordt geleverd met HPE iLO Standard inclusief Intelligent Provisioning. Daarmee installeert u het besturingssysteem, werkt u firmware bij en bewaakt u hardwarestatus via een aparte netwerkpoort. HPE OneView Standard is als download beschikbaar; iLO Advanced, OneView Advanced en HPE Compute Ops Management zijn optioneel met licentie. Volgens de QuickSpecs van HPE is de iLO RESTful API Redfish-conform, wat integratie met bestaande monitoring vereenvoudigt.

Op beveiligingsgebied biedt de Gen11 UEFI Secure Boot, Secure Start, Intel SGX, de HPE Silicon Root of Trust en TPM 2.0. HPE noemt in de QuickSpecs ook digitaal ondertekende firmware-updates, Secure Recovery van gecompromitteerde firmware en de mogelijkheid firmware terug te draaien.

Voor opslag is het goed te weten dat de ingebouwde VROC-controller volgens de HPE-documentatie uitsluitend SATA-schijven ondersteunt; voor SAS-schijven is een aparte RAID-controller nodig, bijvoorbeeld een OCP-type controller. Een hot-pluggable M.2 NVMe-bootmodule met RAID 1 (NS204i-u) is optioneel beschikbaar, net als een interne LTO-tapedrive voor offline back-up. Voor dubbelbreedte GPU's geldt volgens de QuickSpecs dat alleen slot 2 geschikt is, waarbij slot 3 vervalt; de tweede GPU-riserkit (P60487-001) breidt het aantal bruikbare slots uit.

Servicepakketten: HPE Tech Care

De standaardgarantie is 3/3/3. Wilt u de dekking verlengen of de reactietijd verkorten, dan zijn voor de ML110 Gen11 deze Tech Care-pakketten beschikbaar:

Keuzehulp: welke ML110 Gen11 past bij uw situatie?

  1. Bepaal de workload. Domeincontroller en bestandsserver: 8 cores en 32 GB volstaan. Virtualisatie of database: kies 12 of 16 cores en 64 GB.
  2. Kies SSD of HDD. SSD voor besturingssysteem, databases en VM's; HDD voor grote volumes aan bestanden of back-updata. De 8x SFF-cage biedt de meeste flexibiliteit; 4x LFF is bedoeld voor grote 3,5-inch schijven.
  3. Beslis over redundantie. Uitvoeringen met twee 1000W-voedingen (de 425-varianten) draaien door bij een defecte voeding. Met één voeding bespaart u, maar accepteert u een single point of failure.
  4. Reken geheugen door. Eén module van 32 of 64 GB laat vijftien slots vrij; later uitbreiden is eenvoudig. Houd er rekening mee dat 5600 MT/s-geheugen volgens HPE alleen met 5th Gen-processors (3508U, 4510, 4514Y, 5515+) op volle snelheid werkt.
  5. Plan het servicepakket mee. Een server draait doorgaans vijf tot zeven jaar; Tech Care 5 jaar sluit beter aan op die afschrijving dan de standaard drie jaar.

Welke ML110 Gen11 past bij uw situatie?

Veelgestelde vragen over de HPE ProLiant ML110 Gen11

Hoeveel geheugen kan ik maximaal in de ML110 Gen11 plaatsen?

Volgens de productpagina van HPE ondersteunt de ML110 Gen11 tot 1,5 TB DDR5 SmartMemory over 16 DIMM-slots. De voorconfiguraties leveren één module van 16, 32 of 64 GB; de overige slots zijn vrij voor uitbreiding.

Kan ik de towerserver later in een rack plaatsen?

Ja. Met de optionele Tower-to-Rack-conversiekit (P47394-B21) wordt de 4,5U-tower een 5,5U-rackserver. HPE levert deze kit los en niet fabrieksgeïntegreerd.

Is de ML110 Gen11 geschikt voor virtualisatie?

Voor kleine omgevingen wel. HPE vermeldt ondersteuning voor gangbare besturingssystemen en virtualisatiesoftware. Kies voor virtualisatie bij voorkeur een Xeon Silver- of Gold-uitvoering met 64 GB, en voorzie SSD-opslag voor de virtuele schijven.

Ondersteunt de ingebouwde controller SAS-schijven?

Nee. De ingebouwde Intel VROC-controller werkt volgens de HPE QuickSpecs alleen met SATA-schijven. Voor SAS-schijven of hardware-RAID met cache plaatst u een extra storagecontroller in het OCP- of een PCIe-slot.

Hoe stil is de ML110 Gen11 in een kantooromgeving?

De standaardconfiguratie werkt met twee ventilatoren en is ontworpen voor plaatsing buiten een serverruimte. HPE publiceert geluidsgegevens in de QuickSpecs; raadpleeg die voor uw specifieke configuratie, omdat GPU's en extra schijven de koelbehoefte verhogen.

Wat is het verschil tussen de ML110 Gen10 en Gen11?

De Gen11 gebruikt 4th/5th Gen Xeon Scalable-processors, DDR5-geheugen, PCIe Gen5 en iLO 6; de Gen10 werkt met 2e generatie Xeon Scalable, DDR4, PCIe Gen3 en iLO 5. De Gen10 is interessant voor uitbreiding van bestaande omgevingen met identieke hardware.

Advies en offerte

De HPE ProLiant ML110 Gen11 met Xeon Bronze 3508U, 32 GB, 2x 480 GB SSD en dubbele voeding is voor de meeste mkb-organisaties het logische startpunt. Twijfelt u tussen uitvoeringen, wilt u extra geheugen, een 10GbE-kaart of een RAID-controller meebestellen, of zoekt u een passend Tech Care-pakket? Bekijk het volledige aanbod op onze categoriepagina servers of vraag een offerte op maat aan. Onze specialisten adviseren u over de configuratie die bij uw werkplekken, applicaties en groeiplannen past.